Mini Dendrobium hybrid – orkidé
Denne orkidéen er meget liten. Blomsten er ca 15mm. I macrofoto ser en hvor flott denne egentlig er!
Bildene er tatt på frihånd, ISO800 hvitbalansen er satt til lysstoffrør(hvit) 1/800 sek og med blender 5.6. Det siste bildet er klipt og dermed noe forstørret. Ellers er ingenting gjort. Ved å forandre på hvitbalansen har jeg klart å få fram fargene på blomsten slik øyet ser dem!
Såå nydelig….
Godt å kvile auger på noko anna enn kvit snø som lavar ned ute:)
mars 2, 2010, kl. 15:47
Takk for sist. Vi treftes i Kristin sin 50-årsdag (er)-hyggelig lag.
Oppdaget bloggen din etter festen i november og har siden fulgt deg daglig. Mange fine bilder og betrakninger, og veldig lærerikt for meg som er en STOR amatør i fotoverdenen.
Håper du forsetter. Gjerne med beskrivelse av innstillinger du bruker.
Mari
mars 2, 2010, kl. 15:53
Bare så flott da! Hvor mange orkideer har søsteren din egentlig?
🙂
mars 2, 2010, kl. 16:53
Nydelig blåfarge.. Moro når man klarer å gjenngi det man ser og ønsker å formidle 🙂
mars 2, 2010, kl. 17:04
Finnes det så bittesmå orkideer altså. Det visste jeg slett ikke. Nydelig farge på den, ja.
mars 2, 2010, kl. 17:12
Det var ikke store blomsten selv om vi fikk et stort innblikk, macroverden ha mye spennende å by på. Herlig farge på den.
mars 2, 2010, kl. 17:29
so lovely! loved the way you have used DOF!
mars 2, 2010, kl. 17:46
Ännu en vacker blomma och med min älsklings färg också 🙂
har du många Orkidéer..det ser ut så 😀
mars 2, 2010, kl. 19:28
Sammen med den lysere blå bakgrunnen ble dette enormt fint, av dine beste orkide bilder synes nå jeg da 🙂
mars 2, 2010, kl. 19:40
Takk for alle flotte kommentarer. Ja, søstra mi har veldig mange orkidéer! Der er det bare å boltre seg! Og denne har nok den aller minste blomsten!
mars 2, 2010, kl. 20:15
For en nydelig orkideblomst!!!
Hun søstra di burde hatt en blogg der hun forteller hva hun gjør med de, så holder seg så fine! 🙂
mars 2, 2010, kl. 20:52
vilken vacker orkidé, den blå färgen är bara helt underbar 🙂
mars 3, 2010, kl. 16:02