Beinved – Euonymus europaeus

  Denne frukten så jeg siste helga. Den sto ved trappa og lyste opp med sine friske farger.  Her kommer frukten mer til sin rett. Har brukt macroinnstilling. 105mm 2.8VR , ISO 400, 2.8 og 1/125 i lukker. På det øverste bildet er det brukt 24 mm med innstilling 2.8, – ISO 400, blender 4 og 1/100 i lukker. Begge bildene er tatt uten stativ.

Reklame

6 responses

  1. Det var egentlig en artig sak når man får se dem så nært som dette, ser ut som de har åpnet seg for å slippe ut innholdet sitt.

    *- Månen ble fanget på 300mm,iso 100, 1/500, f5,6.

    desember 1, 2009, kl. 21:15

  2. Har men sett denne før undrer jeg??

    desember 2, 2009, kl. 06:14

  3. vilka vackra bilder på vackra blommor du lagt ut 🙂 lyser så fint i höst mörkret..

    ha en skön kväll

    desember 2, 2009, kl. 16:32

  4. karoline

    Flotte bilder dette også:)

    desember 3, 2009, kl. 08:55

  5. Eva

    Jeg syns det var noe kjent med denne beinveden. Det er nok jeg som plantet den for noen år siden, for å ha noe vakkert å se på i høstmørket :-). Den holder på å vokse seg litt for stor, egentlig. Men fruktene er flotte på en tid når det meste er frosset bort.

    desember 9, 2009, kl. 17:07

  6. Du har helt rett, Eva! Bildet ble tatt lørdag da vi hentet bilen etter rakfisklaget. Kjempetrivelig lag med nydelig mat og god stemning!
    Har bilder fra festen og jeg da….(ler)

    desember 9, 2009, kl. 18:04

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s